FŠ in ZF zmagovalki M&M's UOL Univerze v Ljubljani 2016/2017

Odbojkarji in odbojkarice v M&M's UOL Univerze v Ljubljani so v sredo zaključili tekmovalno sezono 2016/2017. V moški konkurenci so prvaki postali igralci Fakultete za šport, ki so z 2:1 v nizih premagali branilce naslova s Fakultete za strojništvo, pri ženskah pa igralke Zdravstvene fakultete, ki so bile z 2:0 boljše od Medicinske fakultete.

Pri moških sta se še drugo leto zapored v finalu srečali najboljši ekipi zadnjih let, Fakulteta za strojništvo (FS) in Fakulteta za šport (FŠ). Tekmo so bolje začeli »športniki« in uvodni niz dobili s 25:21. V drugem so aktualni prvaki s FS vrnili udarec in z zmago s 25:23 izsilili odločilni niz. Le ta je s 15:13 pripadel Fakulteti za šport, ki je svojim nasprotnikom preprečila osvojitev tretjega zaporednega naslova in se jim maščevala za poraz v lanskem finalu.

Tretje mesto je osvojila Ekonomska fakulteta, ki je s suvereno zmago z 2:0 (25:13, 25:10) odpravila Fakulteto za Farmacijo.

ZF prvakinja v ženski konkurenci

V ženskem finalu so gledalci spremljali bolj enostransko igro kot pri moških. Zdravstvena fakulteta (na spodnji sliki) je namreč brez izgubljenega niza premagala Medicinsko fakulteto (25:20, 25:19) in se zasluženo veselila naslova.

»Medicinke« so se morale tako še drugo leto zapored zadovoljiti z drugim mestom, potem ko so jih lani v velikem finalu premagale igralke Filozofske fakultete.

Tudi tekma za tretje mesto se je končala že po dveh nizih, Fakulteta za farmacijo je s 25:23 in 25:15 porazila Biotehniško fakulteto.